Castellon (Spanje), 7 november 2024 – Het Nederlands vrouwenteam speelde donderdagavond voor de EK-kwalificatie een interland tegen Spanje. Met TopKip Lions speelsters Charlotte van Kleef en Richelle van der Keijl deed Nederland het goed, maar net niet goed genoeg. Met 66-59 werd in Spanje verloren.
Spanje staat op nummer 5 van de wereldranglijst en behaalde in de laatste 12 EK’s 10 medailles. Nederland heeft al sinds 1989 geen EK meer gespeeld en staat 50ste op de wereldranglijst. Kansloos zou je vooraf zeggen, maar Nederland verkocht de huid uiteindelijk duur.
De wedstrijd werd achteraf gezien al in het eerste kwart verloren. Veel driepunters werden gemist, maar ook eenvoudige ballen. Zonder Charlotte van Kleef en Richelle van der Keijl in de basis wist Nederland pas bij een 12-0 stand na 5 minuten spelen het netje te vinden. Vanaf dat moment was Nederland steeds in de achtervolging. Na het eerste kwart stond er een 16-7 op het bord. In het tweede kwart kwam Nederland wat dichterbij, zodat met 31-25 de rust werd ingegaan.
Spanje kwam fel uit de kleedkamer, maakte een flinke run en liep uit naar 40-28. Twee drietjes van onze eigen driepuntschutter Charlotte van Kleef en een lay-up van Emese Hof brachten Nederland echter weer in de wedstrijd, 48-41. In het vierde kwart bleef Nederland aan het vinketouw, maar Spanje liet de ploeg van coach Vincent van Sliedregt net niet dichtbij genoeg naderen.
Met een eindstand van 66-59 deed Nederland het zeker niet onverdienstelijk, maar toch bleven de punten in Spanje.
TopKip Lions speelster Charlotte van Kleef speelde kort, maar goed. Richelle van der Keijl speelde nog minder en was deze wedstrijd vooral de back-up van Emese Hof, die een puike wedstrijd afleverde met 19 punten en 12 rebounds.
Kwartstanden: 16-7, 31-25 (15-18), 50-42 (19-17), 66-59 (16-17)
Charlotte van Kleef: 10.45 minuten, 6 punten (2/3 driepunters), 1 rebound
RIchelle van der Keijl: 8.31 minuten, 0 punten, 3 rebounds
Komende zondag wordt er in Wenen gespeeld tegen Oostenrijk, dat het donderdagavond verrassend goed deed tegen Kroatië, maar wel verloor. Zondag 10 november 2024 wordt er om 18.00 uur gespeeld. De wedstrijd is weer via de livestream te volgen: https://www.fiba.basketball/en/events/fiba-womens-eurobasket-2025-qualifiers/games/120044-AUT-NED
Meer informatie:
https://www.basketball.nl/nieuwsoverzicht/nov24-Nederlandse-vrouwen-kunnen-niet-stunten-tegen-Spanje/
https://www.fiba.basketball/en/events/fiba-womens-eurobasket-2025-qualifiers/games/120042-ESP-NED#boxscore
Ontdek meer van TopKip Lions
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.